23- Müzekkin Nüfus - Ebu Derda'nın Hikayesi


Meviza

  • Release Date: 7 Jan 2019
  • Viewer: 993
  • Like Video: 62
  • Dislike Video: 0
  • Video Length: 14.45

 Download  Fast Download

Music Video

  Play Audio :

Description

Ebu Derda(r.a)'nın Hikayesi

Nefislerin Terbiyesi / Müzekki’n-Nüfus, Anadolu evliyasının büyüklerinden Eşrefoğlu Rûmî Hazretlerinin duru bir Türkçeyle kaleme aldığı, bir nevi Müslüman şahsiyet eğitimi denilebilecek nefis terbiyesini bütün kavramlarıyla ele alan, seyr ü sülûk yollarında rehberlik eden pratik bir İslam ahlak kitabı.

Yazıldığı 15. yüzyıldan bu yana, asırlar ve nesiller boyu hem âşıkların, âriflerin hem de geniş halk kitlelerinin irfanını besleyen, Türk toplumunun iman ve ahlak anlayışına tesir eden Müzekki’n-Nüfus, günümüz insanının derunî açmazlarına da manevî merhem sunmaya devam ediyor.

Dosta gidenin yolu gönüller içre geçer, diyen Eşrefoğlu Rûmî Hazretleri, okurlarına Ezelî ve Ebedî olanın rızasını kazanma yolunda rehberlik ediyor.

Eşrefoğlu Rumi Hazretlerinin eşsiz eseri Müzekkin Nüfus, şimdi ücretsiz sesli kitap olarak, meviza tarafından hizmetinize sunuluyor.

Aziz ve Celil olan Allah istifademizi daim bereketli eylesin.


Müzekki'n Nüfus (Nefislerin Terbiyesi) Yayın Bilgileri:

Yayınevi: Sufi Kitap
Günümüz Türkçesi: Nihat Dağlı
Seslendiren: Çetin Oral
Hazırlayan: Meviza

------------

TELİF HAKKI:

Bu kitap, ücretsiz bir Sesli Kitap olarak hizmetinize sunulmaktadır.

Bu sesli kitap ve videonun hiçbir şekilde içerikleri değiştirilemez. Bu video yeniden hazırlanamaz ve bir ücret karşılığında dağıtılamaz.

Ticari bir amaçla kullanımı yasaktır.
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamında, bu telif hakkı bildiriminde yer alan kullanım şartlarına riayet edilmediğinde veya tarafımızdan tespit edildiğinde gerekli yasal işlem başlatılacaktır.

Comments

Resent Search :